Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je škoda, aby to zapadlo v komentářích, proto je to tady jako solo příspěvek!!

Rada do víceboje.

 

Ahoj závodníci, kamarádi, přátelé!

 

Před pár dny jsem jakoby náhodou zavítal na internetovou adresu www.vicebojslapy2012.estranky.cz (závodníkům-ignorantům, co předstírají nezájem, prozradím, že jsou to internetové stránky Slapského víceboje). Zde se náhle objevila (pro mě dost nasrávací) tabulka s pořadím a počtem bodů po sedmi disciplínách. Kupodivu IHNED mi došlo, že letos už asi ZASE NEVYHRAJU!

 Člověk se celý rok snaží, usilovně trénuje, odříká si dobrého jídla a pití, dodržuje životosprávu, v hospodě pije jen s Mírou a to pouze Bobinem ověřený, okolkovaný a nepančovaný alkohol, utrácí hromadu peněz za tenké běžky, rychlé brusle, běžecké boty, závodní kola, štíhlé lodě, ostré šipky, automatické vzduchovky, moderní plavky, ba i bowlingovou kouli jsem si už pořídil a 15 metrů čerstvého dřeva na mě čumí ze dvorka!!

… A?

… ZASE NIC !!

 Na prvních příčkách zase obvyklá jména, zase staré známé firmy, zase ti Nedostižní! Dobrá, říkám si, smiř se s tím Vítězslave, na ně prostě nemáš, být těsně za Vyvolenýma není vůbec špatný. Jenže při podrobnějším zkoumaní zjišťuju, že ani v závěsu za  Neporazitelnejma napsán nejsem! Jsou tam totiž další jména – opět známé firmy a ještě k tomu do závodnické  špičky začínají drze nakukovat mlaďasové!

 Ano přátelé – v podstatě neřešitelná životní situace!!

Co s tím? Vidíte „volajaké zkurvené riešenie“?

Budete se divit, ale … já už ANO! 

 Cely týden jsem se trápil bezvýchodností té životní  krize, nespal, nejedl, nepil kudy chodil, než jsem potkal svého dobrého kamaráda, bývalého profesionálního desetibojaře. Za jeho geniální radu, která mě mimochodem stála asi tak 8 piv a 2 rumy, jsem mu velmi vděčen a protože Vás mám v podstatě ráth, rád Vám ji prozradím :

 „ To je přeci strašně jednoduchý “ , pravil jednoduchý desetibojař RŠ a pokračoval: „ když se ti podaří v jednom ročníku vyhrát všech deset  disciplín, těžko tě někdo v boji o ten Váš kámen dostihne!!“

Ta rada zní logicky ba i přesvědčivě a tak se podle ní asi budu muset příště zařídit!

 

Tak tedy:

Ať žije nový ročník Slapského víceboje 2013!  

 

PS. Nadcházející disciplíny v plavání a v bowlingu vynechám. Nechci totiž zaclánět ze své beznadějné pozice naší závodnické špičce v čestném souboji o vysněný kámen (a zároveň ve skrytu duše doufám, že závodnická špička udělá příští rok to samé pro mě!!)  

 … jo a pokud se nedostavím na závěrečnou Galapárty, najdete mě nejspíše v tréninkovém procesu na trnité cestě za úspěchem v 7.ročníku Slapského víceboje.

 

Váš 

Vítězslav Vítězný

Na Vítězné pláni 1

Starcova Lhota

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vítězslav Vítězný

(Borec z kategorie "Lůzr", 6. 11. 2012 8:39)

Tak si myslím, že už vím, kdo je ten záhadný Vítězslav Vítězný z Vítězné pláně. V dopise slíbil, že se závěrečných disciplín nezůčastní.
A mě po posledním víkendu napadá jedno jméno tradičního učastníka Slapského víceboje se silným sklonem k psaní různých příběhů, fejetonů a komentářů, který splnil slib zmíněný v dopise a nepřišel aby "...nepřekážel letošní závodnické špičce..."!
Napadne snad teď někdo z Vás, kdo by to tak asi mohl být?